fie.nipa,

Schwiizerdütsch First Person Plural Pronoun "Mir"

Algiers, Conakry und Durban.

Algiers
Ich gaae, gaae, gaae.
Du gaasch, gaasch, gaasch.
Sie gaat, gaat, gaat.
Er gaat, gaat, gaat.
Mir gaaen, gaaen, gaaen.

Conakry
Ich gaae, gaae, gaae.
Du gaasch, gaasch, gaasch.
Sie gaat, gaat, gaat.
Er gaat, gaat, gaat.
Mir gaaen, gaaen, gaaen.

Durban
Ich gaae, gaae, gaae.
Du gaasch, gaasch, gaasch.
Sie gaat, gaat, gaat.
Er gaat, gaat, gaat.
Mir gaaen, gaaen, gaaen.

Learn something new from the Schwiizerdütsch Dictionary

  1. mir
  2. er
  3. sie
  4. du
  5. ich

kasahorow Schwiizerdütsch Library

<< Previous | Next >>